Meme Büyütme Hasta Yorumları

Göğüs büyütme estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından biridir. Kişinin bu ameliyattan mutlu olacağının en önemli göstergesi destekli sutyen kullanmasıdır. Eğer kendinizi destekli sutyenle daha mutlu hissediyorsanız meme büyütme için iyi bir adaysınız.

Göğüs büyütmede ilk seçenek silikon protezdir ama kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak da yapılabilir. Silikon maddesi insan vücudu ile çok uyumludur. Meme büyütme ameliyatlarında içi silikon dolu üzere tırtıklı (textured), damla şeklinde silikonlar kullanmayı tercih ediyorum. Göğüs ameliyatı geçirmiş birçok kişi memede kalan izleri önemsemese de ben koltuk altından endoskopik göğüs büyütmeyi çok seviyorum. Dört yıldır bu yöntemde içi silikon dolu damla şeklinde protezler kullanıyorum. Ömür boyu garantili silikon protezler kullanıyorum.

Estetik cerrah için daha zahmetli olmakla beraber bu yöntemin en önemli avantajı memede hiç iz bırakmamasıdır. Kalan iz koltukaltının en derin yerine gizlenir ve zamanla solar. İşlem sonrası göğüs büyütme ameliyatı geçirdiğiniz sizde saklı kalabilir. Tabii ki hastanın tercihi ameliyatın meme başından ya da meme altından yapılması ise bu yöntemleri de uyguluyorum.

Yağ transferi ile meme büyütme ameliyatı özellikle silikon protez istemeyen kişilerde tercih edilen bir yöntemdir. Yine en önemli avantajı memede iz bırakmamasıdır. Koltukaltından endoskopik göğüs büyütmeden farklı olarak bence önemli dezavantajı genelde dokuz ay ara ile üç seans ameliyatı göze almaktır. Ayrıca bu ameliyatın yapılabilmesi için karın ve bel bölgesinde yeterince yağ olması gerekir. Bu da ancak muayene ile belirlenebilir.

Hastamla beraber hangi yöntemi seçersek seçelim ön görüşmemizde yapılan uzun provalarla istenen görüntüyü ortaya koyuyoruz. İşlem gelinlik provalarına çok benziyor. Sütyen içine yerleştirilen deneme protezleri ile ayna karşısında çeşitli kıyafetler deneniyor ve yakışan görüntüyü ortaya koyuyoruz. Daha sonra bu boyuttaki silikonun kişinin dokusuna uygun olup olmadığı muayene sırasında titizlikle yapılan ölçümlerle belirliyorum. Silikonlar boyunu, enini, yüksekliğini kişinin ihtiyacına göre üç boyutlu planlanarak seçiyorum. Tercihine göre silikon koltuk altından, meme başından ya da meme altından kısa bir kesik ile yerleştiriyorum. Dokunun ihtiyacına göre silikonu memenin altına, kas zarının altına yada kasın altına yerleştiriyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Ameliyat Nasıl Yapılır?
    Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası aynı gün ya da ertesi gün eve dönülür. Ertesi gün duş alınabilir. İlk hafta biraz şiş olan göğüsler kısa sürede yumuşak ve doğal haline kavuşurlar. Doğru teknikle yapılan ameliyatta süt kanalları zarar görmez ve meme hissi korunur. Son nesil protezlerin çok uzun yıllar sorunsuz kalacağı görülmektedir. Ben kadın memesini kaşıkçı elmasına hem şekil hem de önem olarak çok benzetiyorum. Çevresindeki pırlanta dizisi doğal meme dokusunu, içindeki büyük elmas ise yerleştirilen protezi temsil ediyor adeta. İkisinin uyumu ise muhteşemdir.

Bilgi Formu