Volkan hocam,

Öncelikle çok duygulanacağım için sayfalar ıslanabilir bunu belirtmek istedim, mazur göreceksiniz.
Ben k bacağında ufak bir yağ bezesini aldırırken tüm hastaneye inletmiş biri olarak şu durumdayım ya… Bunu size ve sizin muhteşem, mübarek ellerinize borçluyum. Her şey öyle çabuk, öyle ağrısız sıkıntısız oldu ki… Ne desem, ne yazsam az kalacak biliyorum. Belki her yerde çok iyi doktorlar vardır, belki birçokları işini çok iyi yapıyordur. Bunlardan ziyade sizde farklı bir şey var. İnsan sizinle sohbet edince (muayene süresince insanı hasta gibi değil, misafir gibi davranıyorsunuz çünkü) kendimi çok iyi hissediyor ve size inanılmaz güveniyor ve bu güvenle önce Allah'a sonra size emanetim dedim. İşte diyorum ya, iyi doktor olmaktan daha önemlisi var sizde… İyi insan olmak, o muhteşem tavrınızla kişileri hiç incitmeden, hiç tedirgin etmeden öyle güzel yaklaşıyorsunuz ki ve ameliyat sonrası insan anlıyor ki ne güzel bir şey yapmışım, ne iyi etmişim. Bu nedenle size ne kadar teşekkür etsem az kalacak biliyorum. Benim hayatımda öyle büyük bir sıkıntımı çözdünüz ki, abdominoplasti ile kendimi çok çok iyi hissedeceğim biliyorum.

Hasta doktor ilişkimiz başarılı bir ameliyatla bitmiş olsa da, abi kardeş ilişkimiz hep devam edecek. Sizi çok seviyorum.

Sevgili ziyaretçiler, hastalar, misafirler vesaire… Bu sayfayı okuduğunuzda doğru yerde olduğunuzu bilmelisiniz. Volkan Bey ve ekibi sizin için en güzelini yapacaktır. Üstelik sandığınız gibi ameliyat sonrası semptomlarının hiçbirini yaşamayacaksınız. Şeker hastasıyım, tansiyonum düşük ve ağrı eşiğim çok düşük. Ben bile hiç acı çekmedim, çok keyifliydi. Hatta hastanede Volkan Bey de varlığını hep hissettirdi, harikaydı her şey. Bu yüzden rahat olun ve o ne diyorsa onu yapın. 2 hafta önceden sigarayı bırakın, ben bıraktım sıkıntı olmuyor ve onun mübarek ellerine teslim edin kendinizi. 

Sadece bu mu? Hayır, elbette hepimiz insanız zaman zaman duruma göre gerilebiliriz. Ama Volkan hocamla on kereden fazla görüştüysem, her birinde onun sıcaklığını, dostluğunu, sevgisini hep gördüm. Yani size bir hastadan ziyade, önce insan olduğunuz için değer veriyor. Bunu da bilin. Başkaları böyle mi? Başkalarına hiç gitmedim, hiç bilmiyorum ama farklı bölümlerde hocalara muayene oldum. Açıkçası bu kadar dost, bu kadar iyi yüreğini hissettiren biriyle karşılaşmadım. Ben mi çok şanssızım, insanlar mı bu kadar kötü, yoksa Volkan hoca mı bir harika Bence sonuncusu. Deneyin ve görün, içiniz rahat etsin. Doğru yerdesiniz, şimdiden geçmiş olsun.

Yasemin Ö.