Dudak Yanak Dolgusu Hasta Yorumları

Dudak dolgusu, yanak dolgusu, dudak dolgunlaştırma çok merak edilen konulardır. Dudaklar gerek doğuştan gerekse yaşın etkisi ile ince olabilir. Burun kenarından aşağıya uzanan çizgiler ve kaş arası çizgiler yaş ilerledikçe derinleşir ve kişiyi daha yorgun gösterebilir.

Dudakların kalınlaştırılması ve derin çizgilerin düzeltilmesi için tercihe göre kişinin kendi yağ dokusunu ya da geçici hazır dolguları kullanıyorum. Yalnızca dudakları ince olan hastalara dudak dolgusu yapıyorum. Olması gerekenden kalın dudak isteyenleri tedavi etmiyorum. Dudak ve ağız kenarı çizgilerinin tedavisinde ağrıyı engellemek için lokal uyuşturucu kullanıyorum. Kaş arası çizgilerin azaltılmasında önce ilaç uyguluyorum eğer gerek kalırsa dolgu yapıyorum. Kalıcı hazır dolguları problem çıkabilir korkusu ile kullanmıyorum. Uyguladığım dolguların 12 ila 18 ay sonra tekrarlanması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kimlere dudak dolgusu yapıyorum, kimlere yapmıyorum?
  Yalnızca dudakları olması gerekenden ince olan kadınlara, geçici hazır dolgu uyguluyorum. Doğal kalınlıkta olan dudaklara dolgu uygulaması yapmıyorum. Dudak dolgusunun fazla dikkat çekmemesinin ve dudakların doğal görünümden büyük olmamasının çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum. İşlem sırasında dudağı uyuşturuyorum.
 • Burun kenarından aşağıya uzanan derin çizgileri nasıl tedavi ediyorum?
  Yanak dolguları, dudak dolguları kadar sık kullanılır. Yaşla birlikte derinleşen bu çizgilere hazır geçici dolgular kullanıyorum. Çizgileri yok etmeye değil kişiye ve yüz estetiğine uygun dolgunluğa ulaşmasını amaçlıyorum. Hasta isterse işlem sırasında bölgeyi uyuşturuyorum. Ayrıca kişinin kendi yağ dokusunu da dolgu için kullanıyorum.
 • Dolgun dudaklar için neden geçici dolgular kullanıyorum?
  Geçici dolguların daha az problem çıkardığına inandığım için bu dolguları tercih ediyorum. 12-18 ay etkinliği devam eden dolguların yeterli olduğunu düşünüyorum.
 • Dudak ve kırışıklıkların dolgu ile tedavisi bilimsel midir?
  Bu konuda uluslararası yayınlanmış birçok çalışma var. Hepimiz bu çalışmları yakından takip ediyoruz. Ben de dudak bölgesinin yapısını incelediğim anatomik çalışmalar yapma fırsatına eriştim. Dudak bölgesi anatomisi ile ilgili Amerika Birleşik Devletlerinde yayınladığımız çalışmalar şunlardır.

  1. Magden O, Edizer M, Atabey A, Tayfur V, Ergur I. Cadaveric study of the arterial anatomy of the upper lip. Plastic and Reconstructive Surgery 2004 Aug;114(2):355-9
  2. Edizer M, Magden O, Tayfur V, Kiray A, Ergur I, Atabey A. Arterial anatomy of the lower lip: a cadaveric study. Plastic and Reconstructive Surgery 2003 Jun;111(7):2176-81

  Bu çalışmalarımız yurtiçinde ve yurtdışında birçok bilimsel çalışmaya da referans olmuştur.
 • Dudak dolgunlaştırma fiyatları nedir?
  Dudak dolgunlaştırma fiyatları kullanılan malzemeye göre farklılıklar gösterir. Dudak ve yanak dolgusu üreten birçok firma vardır. Unutmayın ki sizin estetik dolgularda malzemeye değil cerrahınızın marifetine ücret ödersiniz. Estetik plastik cerrahınızdan ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu

Hasta Yorumları