İlaçla Kırışıklık Tedavisi Hasta Yorumları

İlaçla kırışıklık tedavisi tüm dünyada milyonlarca insan tarafından gençleşmek, güzelleşmek daha az kırışık ve daha aydınlık bir yüze sahip olmak için kullanılan bir yöntemdir. Bebek iğneleri ile deri altına uygulanır. İyi hekimlerin elinde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. İlacın adını yeni kanunlar nedeni ile buraya yazamıyoruz.

Bu tedavide uygulama ağrısız denecek kadar rahattır ve üstten uyuşturma yeterlidir. Yaklaşık yarım saat süren bir kızarıklık dışında deride iz bırakmaz. Kişi işine ve sosyal hayatına hemen dönebilir. Etkisi üç günde başlar on dört günde yavaş yavaş oturur, ortalama dört ay devam eder. Bu süre sonunda kırışıklıklar eski halinden kötü olmaz ama gençleşmiş görüntüye alışan kişi eski haline dönünce mutsuz olabilir.

Uygulanacak doz ve uygulama yerleri kişinin isteklerine ve anatomisine göre belirlenir. Ben doğal görünümlü, bakıldığında tedavi gördüğü belli olmayan uygulamaları tercih ediyorum. Bu ilacı genç yaşlarda yüz kırışıklıkların oluşmasını engellemede, kırışıklığı olan kişilerde ise daha aydınlık ve güzel bir yüze sahip olmak için kullanıyorum. İlacın uzman hekimler tarafından yapılması gereken reçete ile temin edilecek bir ilaç olduğunu lütfen unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kırışıklık Tedavisinde nelere dikkat ediyorum?
  En önemlisi kırışıklıkları değil duygularımızın ifadesinin tedavi edildiğini anlamak. Örneğin “Çocuklarım çok sert baktığımı onlara hep kızdığımı söylüyorlar” diyen biriyle “Normalde çok güzel hissediyorum ama gülünce ortaya çıkan bu çizgiler beni mahvediyor” diyen birine uygulanacak yöntem birbirinden farklıdır. Çevresinde kırışıklık tedavisi yaptırdığı eleştirilecek biriyle bir sanatçının uygulamaları neden aynı olsun ki? Uygulamayı kişinin yaşı, sosyal çevresi, işi, tarzı ve etrafında uyandırmak istediği duygulara göre düzenliyorum. Uygulamaya gelmeden önce kişinin aynaya uzun uzun bakıp “Ben neden kırışıklık tedavisi istiyorum? Yüzümün neresinden şikayetim var?” sorularını sorması çok iyi olur. Bu konuda karar estetik plastik cerraha da bırakabilir.
 • Kırışıklık kremleri ne işe yarar?
  Deride ödem yaparak yüz hareket etmezken biraz düzelmiş görüntü yaratır. Kırışmayı engellemezler. Kırışıklıkların azalması için kullanılan ilaç deri üzerine sürülürse alta geçemez o yüzden çok ince iğnelerle kullanılır.
 • İlaçla kırışıklık tedavisi uygulamaları bilimsel midir?
  Evet bilimsel olarak faydalı olduğu gösterilmiştir. Kırışıklık tedavisi konusunda tüm dünyada birçok meslektaşımızın bilimsel çalışmaları vardır. Hepimiz bu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Yüzün kas ve sinir yapısının iyi bilinmesi Kırışıklık tedavisi uygulamaları için önemlidir. Benim de kırışıklık tedavisi yaparken yararlandığım yüzün sinir ve kas yapılarını incelediğim Amerika Birleşik Devletlerinde yayınladığım anatomi çalışmalarım oldu. Bu anatomi çalışmalarım ve yayınlandıkları dergiler şunlardır:

  1. Tayfur V, Edizer M, Magden O. Anatomic bases of superficial temporal artery and temporal branch of facial nerve. J Craniofac Surg. 2010 Nov;21(6):1945-7
  2. Magden O, Edizer M, Atabey A, Tayfur V, Ergur I.Cadaveric study of the arterial anatomy of the upper lip. Plastic and Reconstructive Surgery 2004 Aug;114(2):355-9
  3. Edizer M, Magden O, Tayfur V, Kiray A, Ergur I, Atabey A. Arterial anatomy of the lower lip: a cadaveric study. Plastic and Reconstructive Surgery 2003 Jun;111(7):2176-81
  Bu çalışmalarım gerek yurtiçi gerek yurtdışından birçok meslektaşımın yaptıkları yeni çalışmalarda da referans oluştur.
 • Ankara’da kırışıklık tedavisi fiyatları ne kadardır?
  Kırışıklık tedavisi uygulamalarının ücretleri sanıldığı kadar yüksek değildir. Birçok kişi uygulama sonrası daha az makyaj malzemesi ve krem kullandıklarını ve ilaçla kırışıklıklarından kurtulmanın daha ekonomik olduğunu belirtirler. Kullanılan ilacın maliyeti esas mesele değildir. Unutmayın ki kırışıklık tedavisi yutulan bir hap değildir. Herkese standart doz ve uygulama yapılmamalıdır. Yani esas güzellik işi yapan kişinin marifeti, uygulama sebepleri ve şekli sonucu ortaya çıkar. Bu durumda her estetik plastik cerrahın fiyatlarına farklı şekilde belirlemesi işin doğasında vardır. Kırışıklık tedavisi ücretleri hakkında estetik plastik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Neden bir defa yapılıp ömür boyu etkili bir ilaç kullanılmıyor?
  Çünkü böyle bir ilaç henüz keşfedilmedi. Kırışıklık tedavisinin tekrarlanmasının sebebi ticari kaygılar değildir. İlaç etkisini sinir uçlarını kapatarak gösterir. Sinirler bu durumda doğal olarak kendilerine yeni uçlar oluşturur ve çalışmaya devam ederler. İşte ilacın etkili olduğu süre de sinirlerin yeni uçlar oluşturuncaya kadar geçen zamandır. Kısaca kırışıklıkların geri gelmesi doğal bir sonuçtur. Ayrıca insanların kırışıklık tedavisinden vazgeçmesi halinde eski haline geri dönebilmesinin bir avantaj olduğunu düşünüyorum.
 • İlaçla kırışıklık tedavisi üç ay mı altı ay mı etkili? Neden bu kadar fark var?
  Kırışıklıklar, sinir yeni uçlar oluşturunca geri döner. Bu uçlar kimi insanda çabuk kimisinde yavaş oluşur. Ben bazı meslektaşlarım gibi eğer kısa dönemde tekrar kırışıklık oluşursa ücretsiz tedavi veriyorum. Kırışıklıklar üç ay ile altı ay arası yavaş yavaş geri döner. Bu arada kişi üç aydan sonra ne zaman görünüşünden rahatsız olursa kırışıklık tedavisini tekrarlatır. Birçok kişi ekonomik olması açısından uygulamanın etkisinin tam geçtiği altı ayın sonunu beklerken, bazıları çok hafif de olsa ilk geri dönme işaretlerinin başladığı üç ayda tekrar uygulama isterler.
 • Kırışıklık tedavisi estetik cerrahlar tarafından yalnız yüz bölgesinde mi kullanılır?
  Bence bu ilacın en yararlı kullanım alanlarından biri fazla terlemenin tedavisidir.Yüz, koltukaltı, el ve ayak içlerinden terlemek birçok insan için hoş olmayan durumlar yaratır. Koltukaltı terlemesi giysilerde halka şeklinde izlere yol açar. Kendine önem veren kadın ve erkek birçok kişi çevresine, arkadaşlarına böyle görünmekten hiç hoşlanmaz. Bu durumda tedavi çok ama çok faydalıdır. Doğru şekilde yapılır ve ilaç yeterli miktarda uygulanırsa bu kötü duruma kişi hiç düşmez. Terleme tedavisinde ilaç 12 ay etkilidir. İşlem ağrısız denecek kadar rahattır ve etki bir gün içinde hemen görünür. Elleri aşırı terlediği için tokalaşmaktan bile kaçınan insanlara yardım edebilmek de ayrıca çok güzeldir.

İletişim Formu