Labioplasti (İç Dudakların Estetiği) Hasta Yorumları

Labioplasti estetik plastik cerrahi açısından çok önemlidir. Vajina görünümü estetik açıdan çok önemlidir. Özellikle vajina iç dudaklarının büyük ve sarkık olması birçok kadını rahatsız eder. Konuşulması zor ama önemli konular. Bu kötü görüntü cinsel hayatta güvensizliğe, ve mutsuzluğa yol açabiliyor. Mayo giymek bu kadınlar için zor olabiliyor. Bu durumda bölgesel uyuşturma ile yapılacak müdahale ile estetik düzeltme yapmak mümkün. Uygun teknikle iz görünmüyor ve doğal güzellik sağlanıyor. Bu işlem sırasında yağ transferi ile dış dudakların dolgunluğu sağlanıyor. Vajina içine yapılan yağ transferi ile cinsel mutluluk arttırılabilir. Birkaç gün dikkat etmek ve işlem sonrası iki hafta cinsel ilişkiden uzak durmak gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Labioplastiyi niçin yapıyorum?
  Görünüşünden şikayetçi birçok kadın var aslında. Çoğu bu durumun çaresi olduğunu bilmiyor. Cinsel yakınlaşma sırasında bu kişiler hem görüntü hem his açısından kendilerini rahat hissetmiyor. Dış dudakların arasından sarkan iç dudakların estetik görüntüyü bozduğu düşünülüyor. Ayrıca küçük iç dudakların daha genç ve çekici bir görüntü olduğu düşünülüyor. Mayo giymek de bu kadınlar için problem oluyor.
 • Labioplastide neler yapılıyor?
  Temel olarak tüm teknikler aynı amaca yönelik; daha küçük ve zarif bir şekil yaratmak… Bunun için birkaç farklı teknik var. Dudakların doğal görüntüsünü bozmadan, yara izini gizliyerek yapılan yöntemler daha başarılı sonuç veriyor.
 • İşlem sırasında ağrı oluyor mu, sonrası nasıl?
  Seçilen tekniğe göre anestezi belirleniyor. Bölgesel uyuşturmayı (lokal anestezi) tercih ediyorum. Sizin estetik cerrahınızın tercihi farklı olabilir tabii ki. İşlem ağrısız geçiyor takip eden günlerde birkaç gün hassasiyet oluyor. Özellikle otururken dikkatli olunması lazım. İlk günlerde biraz şişlik olması doğal. İki hafta sonra zorlamadan cinsel ilişkiye başlanabilir. Bu kimi çiftlerde dört haftayı bulabilir. Dikişler kendileri eriyor, almaya gerek yok. Cinsel ilişki sırasında bir iki ay zorlanmalarda hassasiyet olabilir.
 • Başka neler yapılabilir?
  İç dudakların küçültülmesi bazen yeterli değil. Dış dudakların sönmesi yaşlı gösterebilir. Bu durumda dış dudaklara yağ transferi daha yumuşak ve çekici bir görüntü yaratacaktır. Aynı işlemde vajina daraltma ve cinsel mutluğu arttırmak için vajinaya yağ transferi yapılabilir. Cinsel gençleştirme için belden uyuşturma ya da uyutma tercih ediliyor.
 • Ankara’da labioplasti fiyatları ne kadardır?
  Labioplasti fiyatları beraberinde yapılacak işlemlere göre değişecektir. Vajina estetiği, yağ transferi gibi işlemler beraber hesaplanır. Estetik plastik cerrahınızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu

Vajina Estetiği (Vajen Daraltma)

Labioplasti (İç Dudakların Estetiği)