Meme Dikleştirme Hasta Yorumları

Göğüs dikleştirme ameliyatı dünyanın en güzel armağanı çocuklarımızın bize bir hediyesi oluyor genelde. Süt vermek anne ile bebeği arasında muhteşem bir bağ kuruyor. Süt verme bittikten sonra birçok kadın doğum öncesindeki dolgun, dik güzel göğüslerine geri dönemiyor. İşte bu kadınlarda meme dikleştirme işlemi yapıyoruz.

İki şey çok önemli göğüsler ne kadar sarkmış ve hacmi ne kadar kaybolmuş. Bunu ameliyat öncesi görüşmede hacim artışı isteniyor mu, yoksa sadece toparlama yeterli mi karar vermek gerekiyor. Bu görüşme sırasında yapılan provalarla karar vermek en güzeli. Basit ve etkili bir yöntem. Hastanın omuz ve kalça genişliği bel kavsi, boyu tarzı istenen şeklin belirlenmesini sağlıyor. Yalnızca sarkmış ama hacmi yeterli göğüslerde kısa izler bırakarak silikon proteze ihtiyaç duymadan toparlama yapılıyor. Eğer hem sarkma hem de memede boşalma varsa dikleştirme yaparken damla silikon konuyor. Ameliyat uyutmadan sakinleştirilerek ya da genel anestezi altında yapılabilir. Estetik dikişler kendi eriyen iplerle yapılıyor ve dikiş almaya gerek kalmıyor. Kişi aynı gün taburcu olup evine gidebilir. Ertesi gün duş alabilir. Masa başı işlerde iki gün, hareketli işlerde bir hafta içinde işine dönebilir. Ev işlerine iki gün içinde başlayabilir. Hafif morluklar bir iki haftada geçiyor. Meme genel şeklini ertesi gün gösterirken, bir ayda şişliklerin çoğu iniyor. Keskin gözler için tam oturma altı ay ile bir yılı bulabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Göğüslerimin sarkmaması için süt vermek istemiyorum. Ne dersiniz?
  Bence bu yapılacak en büyük hata ve asla önermem. Anne sütünde bulunan koruyucu maddeler, besinler hiçbir hazır mamada ya da hazır sütte bulunmaz.Anne sütü bebeğin tüm hayatını etkileyecek inanılmaz hazineler barındırır. Süt vermek ayrıca anne ve bebek arasında benzersiz bir sevgi bağı oluşturur. Ayrıca emziren kadınlarda meme kanseri gelişme riski daha azdır. En iyisi yavrunuzu keyifle emzirin gerisini de estetik cerrahınıza bırakın.
 • Bir çocuğum var. Göğüslerimdeki bozulmadan şikayetçiyim. Yakın zamanda ikinci çocuğu düşünüyorum. Göğüs dikleştirme ameliyatımı ne zaman olayım?
  Ben bu durumda ameliyatı ikinci çocuk sonrasına erteliyorum. Sebep çok basit.İlk emzirmede göğüsler nasıl bozulduysa ikincisinde de bozulabilir. Daha kalıcı güzellik için çocuklarınızı güzelce emzirin sonra estetik cerrahınıza gidersiniz.
 • Bebeğimi emzirme zamanını tamamladım. Süt vermeyi kesince bir anda sarkma ve göğüslerimde boşalma oldu. Ne zaman ameliyat olabilirim?
  Lütfen acele etmeyin birçok kadında süt vermeyi kestikten sonra altı dokuz ay içinde göğüslerinde belirgin toparlanma olur. Bu süreyi biraz sabırlı olun. Çocuğunuzla güzel vakit geçirin.
 • Süt vermeyi keseli bir yıl oldu. Göğüslerim artık daha fazla toparlamıyor. Artık ameliyat olabilir miyim?
  Evet artık uygun bir zamandasınız. Eğer toparlayıcı sutyenler giyip kendinizi mutlu hissediyorsanız meme dikleştirme ameliyatı size uygundur. Estetik cerrahınıza gitmeden önce aynanın karşısında kendinizi inceleyin. Eğer desteksiz yalnızca toplayıcı sutyen sizi mutlu ediyorsa büyük ihtimalle silikon proteze gerek olmayacaktır. Eğer kendinizi beğendiğiniz sutyen hem toplayıcı hem de dolgulu ise meme dikleştirme sırasında silikon konması daha iyi olur.
 • Ameliyat olmak istiyorum ama eşim beğenir mi bilmiyorum?
  Evet beğenir. Siz belki farkında değilsiniz ama eşiniz siz ameliyat olmasanız da sizi beğenmektedir. Özellikle doğum sonrası oluşan sarkmalar çoğu erkek tarafından kendisine verilen güzel çocuğun doğal bir sonucu olarak algılanır ve anlayışla karşılanır. Erkek eşinin göğüslerinin sarkmasından rahatsız olmazken, kadınların eşleri karşısında soyunmaya çekinmeleri, özgüvenlerini yitirmeleri, duygusal ve cinsel hayatın kötü etkilenmesi esas sorundur. Erkekler genelde bu konuda kadınları anlayamazlar. Bu durumda yapacak iki şey var. Ya sarkmış göğüslü olsanız da hala güzel olduğunuzu fark edin ya da estetik cerrahınıza danışın. Ameliyat olan birçok kadın eşlerini yalnız yeni güzellikleri ile değil aynı zamanda geri kazanılan öz güven sayesinde mutlu eder.
 • Meme dikleştirmede silikon gerekli mi nasıl karar vereceğim?
  Estetik cerrahınıza danışarak. Yapılan ilk görüşmede hasta üzerinde prova yapmayı çok yararlı buluyorum. Çeşitli kıyafetler, en sevdiğiniz sutyenleri getirmenizi istiyorum. Bu bize ilk fikirleri veriyor. Bununla birlikte vücut tipi belirleniyor. Yapılacak göğüslerin tüm vücutla uyumlu ve aşırı dikkat çekmemesini seviyorum. Bu sanatsal planlama sonrası deri kalınlığı, meme yapısı, eski yara izlerinizin nasıl iyileştiği ameliyatın planlanmasında yol gösteriyor.
 • Meme dikleştirmede kullanılan silikonun boyutuna kim veriyor?
  Siz, estetik cerrahınız ve bence en önemlisi göğsünüz. Göğsünüzün tabanını bir piramidin tabanı gibi düşünebilirsiniz. Bu taban aslında oldukça sabit ölçülere sahip. İşte kullanılacak protez anahtar kilit gibi yerine oturmalı. Yeni nesil damla silikonlar birçok ölçüde geliyor. En boy dışında yüksekliğin de planlanması lazım.Bence işin en ustalık isteyen kısmı da bu. Memeyi dikleştirirken piramidi tepesi yer değiştiriyor aslında. Bu değişimin iyi hesaplanıp konacak protezle uyumlu olması lazım. Derinin ve meme dokusunun esnekliğinin de göz önünde bulundurulması lazım. Bu karmaşık denklemin çözümü bilim ve sanatın birleştirilmesi ile sağlanıyor.
 • Göğüslerimde hem sarkma, hem de hacim kaybı var. Ayrıca ikisi birbirinden farklı duruyor. Düzelebilir mi?
  Sanılanın aksine hiçbir kadının göğsü birbiri ile aynı değildir. Ufak farklılıklar tolere edilebilir. Bilmeniz lazım ki en düzgün ameliyatlardan sonra bile küçük farklılıklar devam eder. Önemli olan belirgin farkların ameliyat öncesi iyi planlama, gerekirse farklı silikonların kullanılması ve dokunun ameliyat sırasında verdiği tepkiye göre esnek davranarak azaltılmasıdır. Memeleriniz arasındaki farklılıkları ön görüşmede estetik cerrahınızla açıkça konuşmanızda fayda var.
 • Göğüs dikleştirme ameliyatı olsam tekrar sarkma olur mu?
  Evet olur. Hepimiz yaşlanıyoruz ve ileri yaşlarda elbette göğüsleriniz tekrar sarkacak. Göğüsler canlı dokulardır ve heykel gibi değişmeden kalmasını beklemek hayalperestlik olur. Doğru ameliyat tekniği, vücuda uygun protez seçimi çok uzun yıllar diri ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki memenizin taşıyamayacağı çok büyük silikonlar ağırlık etkisi ile sarkmayı hızlandırır. Bu konuda sizi uyaracak estetik cerrahınızın sözünü dinleyin daha mutlu olacaksınız.
 • Meme dikleştirme istiyorum ama izlerden çok korkuyorum. Ne yapılabilir?
  Hepimiz güzelliğimizin doğal ve Tanrı vergisi olmasını istiyoruz. Kalacak izlerse ameliyat olduğumuzu ele vereceği için korkuyoruz. Bu korku doğal insan psikolojisinin parçası ve saygı duymak gerekiyor. Meme dikleştirme ameliyatında estetik dikişler kullanılır. Eğer hak ettiğinden büyük protezler kullanılmazsa deri çok gerilmez ve izler çok az kalır. Meme ameliyatlarında oluşacak izlerin korkusu daha çok ameliyat öncesi yaşanır. Ameliyat sonrası ayakları yere basan birçok kadın oluşan güzel görüntü karşısında kalan incecik izleri sorun etmezler.
 • Göğüs dikleştirmenin fiyatı nedir?
  Bu konuda estetik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu