Vajina Estetiği (Vajen Daraltma) Hasta Yorumları

Vajina estetiği estetik plastik cerrahinin en önemli konularından biridir. Özellikle doğumdan sonra, bazı kadınlarda ise doğuştan ya da yaş ilerledikçe vajinada da gevşeme ve diriliğinde azalma oluyor. Vajen dudaklarının sarkması ve hacmini kaybetmesi de çok önemli. Erkek ve kadın da cinsel ilişkiden zevk almamaya başlıyor. Kadın orgazm olamıyor erkekse boşalsa bile zevk alamıyor.Birbirlerine bile itiraf edemedikleri bu sorun sanki doğal bir süreç olarak kabul ediliyor ve duygusal ve cinsel soğukluğa yol açıyor. Aslında bu durumun tedavisi mümkün vajina estetiği ile cinsel mutluluk arttırılıp duygusal yakınlık tekrar sağlanabilir. İşlem belden uyuşturma ile uyutmadan yapılıyor.

Vajina gençleştirmenin ilk basamağı gevşekliğin ortadan kaldırılması için vajina daraltma işlemi. Kaslar sıkılaştırılarak dirilik sağlanıyor. Gerekirse sarkık iç dudaklar küçültülüyor. Yağ transferi ile sarkmış ve sönmüş dış dudaklar yumuşak ve gergin görüntüye kavuşturuluyor. İç dudak estetiği için labioplasti yapılıyor. Tüm bu işlemler sonucu görünür bir iz kalmıyor. Ameliyat sonrası dönemde sekiz hafta cinsel perhiz öneriyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Vajina estetiğini neden yapıyorum?
  Cinsel mutluluk her çiftin en doğal hakkı. Bu mutluluk duygusal yakınlaşmayı da sağlıyor. Birçok mutlu evliliğin temelinde mutlu bir cinsel yaşam yatıyor.
 • Cinsel mutsuzlukla vajina estetiğinin ne ilgisi vardır?
  Cinsel mutsuzluğun birçok sebebi var. Görüşmede psikolojik nedenlerin ve sistemik hastalıkların sorgulanması çok önemli. Böyle bir durum varsa kişiyi işin uzmanına yönlendiriyorum. Eğer sorun vajinanın gevşek olması ve güzel görünmemesi ise vajen daraltma gençleştirme çok fayda sağlıyor.
 • Vajen daraltma dışarıda iz bırakıyor mu?
  Operasyonun farklı teknikleri var. Doğru teknikle dışarıda iz kalmaz. Eğer eski doğumlardan kalan bir iz varsa estetik plastik cerrahi yöntemleri ile azaltılır.
 • Vajina estetiğinde bu bölgeye yağ transferi ne işe yarıyor?
  Vajen daraltma ve labioplasti bazı kişilerde bu bölgenin güzelleştirilmesi için yeterli değildir. Gençken diri ve yumuşak olan dış dudaklar ilerleyen yaşla hacmini kaybediyor. Sönük ve sarkık bir görüntü oluşuyor. İnce iğnelerle kişinin kendi karnından alınan yağ hücreleri ameliyat izi oluşturmadan gergin, yumuşak ve genç bir görüntü oluşturuyor.
 • Vajen daraltma sonrası ne süre ile ilişkiye girmemek lazım?
  Sekiz hafta süre ile ilişkiye girmemeyi öneriyorum. Bu süre vajen dokusunun iyileşmesi için gerekli bir dönem. Kendi cerrahınızın önerileri farklı olabilir.
 • Vajina daraltma ve gençleştirme fiyatları nedir?
  Vajina gençleştirmede yapılacak farklı işlemler var. Buna göre fiyat değişiklikleri olabilir. Bu konuda estetik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu